Krzyżyk

Krzyżyki jako zawieszki do łańcuszków od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Z pewnością wielu z Was pamięta ikonę kultury pop ? Madonnę, która praktycznie zawsze dopełniała swoją stylistykę krzyżykiem. Budziło to różne emocje, szczególnie że sama postać artystki była dość kontrowersyjna. Ten przykład pokazuje jednocześnie, że krzyżyk nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób wierzących i może być wspaniałym dodatkiem biżuteryjnym dla każdego.

Uniwersalność i ponadczasowość

Biżuteryjny majstersztyk, który łączy w sobie elegancję i perfekcję wykonania, jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby. Musimy wiedzieć, że

krzyżyk

tak samo dobrze prezentuje się jako męski i damski element codziennej biżuterii. Jego naturalne przywiązanie do religijnych wydarzeń naszego życia pozwala go ofiarowywać z okazji chrztu, komunii czy bierzmowania, ale uwaga, nie zawsze krzyżyk jest odpowiednim upominkiem. Z pewnością nie powinno się nim obdarowywać osób, które nie są nam w żaden sposób bliskie.

Krzyżyk ? kiedy można go podarować

Jak już wspomnieliśmy, krzyżyk w formie zawieszki to wysublimowany dodatek do łańcuszków czy bransoletek. Ma on swój oczywisty wymiar, co nie zmienia faktu, że może być potraktowany wyłącznie jako gustowny element biżuteryjny. Przyjmuje się, że krzyżyk ? oprócz oczywistego wymiaru wiary ? zawiera w sobie pozytywne i dobre intencje ofiarodawcy. Innymi słowy, z powodzeniem będzie on pięknym prezentem nawet dla tych osób, które nie łączą tego symbolu z religią.

Dość wspomnieć, że krzyżyk jest wpisany w wielkoświatową modę. Wybierała go nie tylko wspomniana we wstępie Madonna, ale też fenomenalny Prince czy George Michael. Jego ponadczasowość pozwala na elegancję i nietuzinkowość w każdej sytuacji. Praktycznie nie ma takich stylizacji, do których zgrabny, złoty krzyżyk by nie pasował. Z całą pewnością jest prezentem o dużej wartości, tak materialnej, jak i emocjonalnej. Jeśli dla kogoś istotne są wartości religijne, jego ranga dodatkowo się umacnia. To wartość sama w sobie, liczona na wiele różnych sposobów ? ekonomicznych, uczuciowych i duchowych. Kupując go, warto zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych przesłanek ? np. wiarę, czy elementy biżuteryjne. To pozwoli nam na trafny wybór. Zupełnie inny

krzyżyk

 

 

krzyżyk

będzie tym właściwym z okazji komunii świętej, a inny dla osoby o nietuzinkowym charakterze. W bogatej ofercie można spotkać proste krzyżyki bez elementów dekoracyjnych, jak i te o wyszukanym wykończeniu, z zatopionymi kamieniami czy misternymi koronkami.

Krzyżyk

Krzyżyk złoty 585 #2148 Krzyżyk złoty 585 #2148
Cena:

1 210,40 zł

szt.
zobacz więcej
Krzyżyk złoty 585 #2157 Krzyżyk złoty 585 #2157
Cena:

1 892,10 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl