Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Grawer - Szczecin grawerowanie jako sztuka dla cierpliwych

Grawerowanie to sztuka wymagająca precyzji i mistrzowskiego rzemieślniczego zapału, który opiera się na pięknych tradycjach rytownictwa. Fenomenem tej dziedziny jest fakt, że pomimo upływu kolejnych stuleci, grawerstwo nie zmieniło swojej głównej postaci. Niezmiennie wymaga ogromnego zaangażowania, kunsztu i wyrazistości, która wymaga od profesjonalisty artystycznej duszy i osobliwego spojrzenia na kolejne prace.Szczecin Grawer

- sztuka mistrzów

Niegdyś grawerowanie służyło przede wszystkim do zdobienia broni, znaczenia jej odpowiednią symboliką wskazującą na pochodzenie i jej właściciela. Z powodzeniem wykorzystywano je podobnie jak dziś - do zdobienia różnego rodzaju przedmiotów jubilerskich.

 W swojej tradycyjnej formie prace grawerskie były wykonywane ręcznie, co z resztą nie zmieniło się przez setki lat. Współczesne grawerowanie laserem nie wyparło swojego manualnego poprzednika, ale stało się uzupełnieniem.

Nieustannie znajduje się przykłady na to, jak istotne było grawerowanie Warszawa ma swoje piękne okazy, które liczą setki lat, niemniej to nie tutaj znajdziemy najstarsze cuda. W Diepkloof Shelter Rock w Republice Południowej Afryki znaleziono przepiękne pojemniki na wodę wykonane ze strusich jaj i ozdobione misternie wykonanymi rytami. Wiek tego niezwykłego znaleziska to "bagatela" 60 tysięcy lat.

Jak powstaje nietuzinkowy grawer? Szczecin jest idealnym miejscem, by to sprawdzić. W mistrzowskich rękach grawera, stalowe rylce potrafią wyczarować prawdziwe cuda zarówno w kamieniu, jak i metalu czy szkle. Zróżnicowana struktura to dzieło perfekcjonizmu i wyrazistego spojrzenia, a także umiejętnego ułożenia rowków i osiągnięcia wcześniej zaprojektowanego wzoru.

 Grawerowanie jest dziedziną niebagatelną, nieco mistyczną i wymagającą. Być może dla tego przez wieki, była profesją przekazywaną z pokolenia na pokolenie i stawała się niemalże zawodem z rodzinnym rodowodem. Artyzm jest tutaj absolutnie konieczny, podobnie jak poznanie wszystkich tajemnic. Musimy wiedzieć, że każdy grawer ma swoje tajne techniki i sposoby, które pozwalają, by ich prace były niczym najpiękniejsze obrazy malarskie ? niepowtarzalne, niepodrabiane i jedyne w swoim rodzaju.

 


Przyglądając się prostej historii, a także dostrzegając jak istotne znaczenie ma ten zawód można być pewnym, że z naszych miast nie zniknie grawer Szczecin jest jednym z miast, w których można spotkać tradycyjne zakłady założone przed latami. To właśnie w tych miejscach można zobaczyć prawdziwe mistrzostwo i sięgnąć po wyroby najwyższej jakości.

Profesjonalne grawerowanie Szczecin

Wieloletnia tradycja jest jednym z najważniejszych elementów, którymi wyróżnia się profesjonalny grawer Warszawa to miasto, w którym wykonywane są jedne z najlepszych i unikatowych grawerów. Zapraszamy do świata, w którym słowa stają się nieprzemijającymi i zawsze aktualnymi myślami utrwalonymi przy pomocy rytu.

Grawer Szczecin

-  co można u nas grawerować?

 Grawer Szczecin Sygnety męskie grawerowane z herbem


Współczesne grawerowanie niezmiennie należy do sztuki, ale zostało ono wzbogacone o innowacje technologiczne tj. wcześniej wspomniany laser. Połączenie tradycji z nowoczesnością otworzyło szereg nowych możliwości. Profesjonalny grawer Warszawa to prace wykonywane w różnych materiałach, do których należą:
- metale szlachetne;
- metale kolorowe;
- stal;
- tytan;
- tworzywa sztuczne;
- szkło i kryształ

- grawer herbu

- grawer monogramów

- grawer w stali

- grawer w złocie

- grawer w kamieniach naturalnych oraz półszlachetnych

- grawer w srebrze

- grawer broni

- grawer noży

- grawer medialonu

-  grawer broszki

 

 

 

Grawer Warszawa broszka zlota

Grawer Warszawa złota broszka

Z miłości do pięknych rzeczy, w poszanowaniu dla tradycji oraz z potrzeby tworzenia w naszym zakładzie niezmiennie powstają unikaty, które same w sobie stanowią nieocenioną wartość. Zdajemy sobie sprawę, jak wyraziste i niepowtarzalne jest grawerowanie Warszawa jest miejscem naszej działalności i to właśnie w tym miejscu od wielu lat powstają m.in.:

- tablice mosiężne
- tablice z różnych metali kolorowych
- tablice odlewane z brązu,
- tablice z wypukłą grafiką z mosiądzu
- tablice z laminatów grawerskich, znamionowe
- tabliczki opisowe, okolicznościowe i pamiątkowe
- elektrody miedziane i grafitowe
- referentki metalowe i pieczęcie do laku

Wiemy, jak wielkie ma znaczenie grawerowanie słów, dat i dedykacji na rzeczach osobistych, które stają się nie tylko pamiątkami, ale też noszą w sobie wspomnienia i szczególną symbolikę znaną tylko obdarowanej osobie. W tym zakresie poruszamy się po najlepszych ścieżkach naszych mistrzów i wykonujemy kunsztowne grawerowania na biżuterii, zegarkach i różnego rodzaju gadżetach typu breloczki do kluczy, zawieszki do kluczy czy medale i znaczki okolicznościowe.

W naszym zakładzie proponujemy więcej niż wyłącznie wyrycie w określonym materiale konkretnej daty, symbolu czy słowa. My nadajemy całości oryginalnego i spersonalizowanego wymiaru. W naszych kompetencjach leży kompleksowe opracowanie grafiki z wykorzystaniem nowoczesnej techniki tj. skanowanie, 3D czy wektoryzacja.
Z przyjemnością stajemy się dla naszych Klientów wykonawcami ich własnych pomysłów i projektów, a także podpowiadamy. W naszych pracach wykorzystujemy również bogatą bazę gotowych symboli graficznych oraz znaków - w tym znaków chińskich i japońskich. Jeśli szukacie Państwo unikatowych czcionek czy niespotykanych symboli najlepszym miejscem, w którym Wasze potrzeby staną się spełniającą się rzeczywistością jest Warszawa Grawer to dla nas sztukmistrz, stąd nie może on ograniczać się wyłącznie do kilku elementów. W naszym zakładzie posiadamy ponad 700 różnego rodzaju czcionek, w tym tych uwzględniających alfabety: hebrajski, arabski oraz grecki i cyrylicę.

Szczegółowo opracowane detale, głęboka forma przekazu oraz unikatowość i wyjątkowość to cechy, które wyróżnia mistrzowskie grawerowanie Warszawa to nasze miejsce działania, w którym Państwa pomysły staną się namacalne, a słowa nabiorą niecodziennego i nieprzemijającego wyrazu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl