Witajcie w Fabryce Biżuterii, gdzie tworzymy piękne i niepowtarzalne pierścienie dla naszych klientów. Jesteśmy dumni z naszych umiejętności i doświadczenia, które pozwalają nam zaprojektować i wykonać wymarzone pierścienie na zamówienie.

Nasza specjalność to Pierścienie Biskupie, które są wyjątkowym i eleganckim dodatkiem dla każdego duchownego. Każdy nasz pierścień wykonujemy z wysokiej jakości złota próby 585 lub 750, co zapewnia nie tylko piękny wygląd, ale także trwałość i odporność na zużycie.

Jesteśmy zawsze gotowi do spełnienia wymagań naszych klientów i zaprojektowania pierścienia, który idealnie odzwierciedla ich wizję. Możemy zacząć od kilku pomysłów, które klienci przynoszą do nas, lub stworzyć zupełnie nowy projekt na podstawie ich wyobrażeń.

Wszystkie nasze pierścienie są wykonywane z największą precyzją i dbałością o każdy detal. Nasze metody produkcyjne łączą tradycyjne techniki złotnicze z nowoczesnymi narzędziami, aby stworzyć najwyższej jakości biżuterię.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zamówienia wymarzonego Pierścienia Biskupiego. Jesteśmy pewni, że nasza praca przyniesie Państwu satysfakcję i zadowolenie z wyjątkowego, personalizowanego produktu.

 

Pierścień biskupi - czym jest pierścień biskupa i co symbolizuje?

Biskup jest namiestnikiem kościoła, sprawującym zaszczytną i odpowiedzialną funkcję kierowania Kościołem. Jego ubiór jest nie tylko charakterystyczny, różniący się ubioru innych duchowych, ale przede wszystkim nacechowany jest głęboką symboliką. Pierścień biskupa jest pierwszym znakiem jego godności. Noszony na serdecznym palcu prawej dłoni jest znakiem zaślubin biskupa z diecezją.
 
pierścień biskupa pierścień biskupi

Pierścień biskupi ? daleka historia

Pierścień biskupa jest bezpośrednim nawiązaniem do miłości Chrystusa względem Kościoła. Charakterystyczny okrągły przekrój pierścienia ma wskazywać na nieskończoność, brak początku i końca oraz stałość, niezmienność i wieczność. Biskup obejmujący diecezję (obszar swojej posługi) podejmuje z nią duchową i pasterską relację.
 
 
Pierścień biskupa

Pierścień biskupi to główna część ubioru, która jest oznaką władzy namiestnika i wyznacznikiem jego godności. Pierścienie mają swoją długą historię. Były obecne już w starożytności i oznaczały człowieka wolnego. Zwykłe żelazne pierścienie były noszone przez "zwykłych" ludzi, natomiast wysokie osobistości mogły nosić pierścienie wykonane ze złota i metali szlachetnych. W starożytnym Rzymie noszenie pierścieni było chronione przywilejem, a tym samym wiązało się z wielkim zaszczytem. Warto także wspomnieć, że pierścień był przyznawany za szczególne zasługi wojenne, posłańcom, a także osobom, które nabywały prawo do rozporządzania majątkiem.

Pierścień biskupi ? symbolika oraz jego znaczenieOdnosząc się do wymiaru biblijnego, taki pierścień przekazał faraon Józefowi, a także ojciec synowi marnotrawnemu po jego powrocie do domu. W kontekście biskupim pierścień powinien być noszony jako oznaka wiary i więzi z Kościołem. Symbolizuje on władzę biskupią, ale też jest pieczęcią gwarantowania i potwierdzania autentyczności aktów prawnych.

Pierścień biskupa symbolizuje przynależność biskupa do Kościoła, któremu służy. Jest znakiem wiary i symbolem wierności. Jego pełna symbolika zawarta jest w modlitwie, którą szafarz święceń mówi podczas jego nakladania :
?Przyjmij pierścień, znak wierności, i zachowaj nienaruszoną wiarę. Strzeż od skażenia Bożą Oblubienicę, to jest Kościół święty?. Te słowa dotyczą biskupów, którzy dostępują tego zaszczytu i obejmują konkretną diecezję.

Natomiast w przypadku kardynałów pierścień zostaje ofiarowany i nałożony przez papieża, który nakładając go, mówi o nim : ?jest znakiem godności, troski pasterskiej oraz ściślejszej więzi ze
Stolicą Piotrową. Pierścień jest nade wszystko przedstawieniem ukrzyżowania, a w konsekwencji symbolem unii kardynałów z papieżem i zaproszeniem do naśladowania Chrystusa Oblubieńca, który życie swoje oddał za Kościół. Kościół wręczając pierścień, wzywa do nieustannego pamiętania o tym, jakiego króla jesteśmy sługami,
na jaki tron został wyniesiony, na którym pozostał wierny aż do śmierci. Pierścień jest apelem do dawania swego życia za Kościół?

Należy pamiętać, że papież też jest biskupem, a więc i on obejmując swoje stanowisko, otrzymuje pierścień biskupi. Nazywa się go pierścieniem Rybaka i przedstawia on św. Piotra zarzucającego sieci. Na tym pierścieniu dodatkowo zostaje wygrawerowane imię nowego papieża.
 
Pierścień biskupa Pierścień biskupi

Pierścień biskupi ? z czego się wykonuje

Mając na uwadze wagę i symbolikę pierścieni biskupich te wykonywane są przede wszystkim indywidualnie. Nie ma mowy o ich powtarzalności przede wszystkim dlatego, że mają one nie tylko świadczyć o godności, ale i przesłaniu posługi biskupiej.

Zazwyczaj są wykonywane z złota ? także białego bądź rzadziej ze srebra. Ozdobą pierścieni mogą być kamienie szlachetne i grawery. Te ostanie przedstawiają krzyż lub inne motywy np. kielich, chleb czy ryby. Możliwe jest także wygrawerowanie symbolicznej sceny biblijnej, która w bezpośredni sposób nawiązuje do motta nowego biskupa. Należy bowiem wiedzieć, że każdy biskup wstępujący na stanowisko przyjmuje słowa z biblii jako swoją charakterystykę.

Indywidualne wykonanie pierścienia biskupiego wymaga określenia wszystkich szczegółów, a także wykonania wstępnego projektu. Po jego zaakceptowaniu przystępuje się do jego realizacji i uszlachetniania. W analogiczny sposób jest projektowany i wykonywany pektorał biskupi ? krzyż noszony na piersiach. Zazwyczaj oba te elementy współgrają ze sobą i wzajemnie nawiązują do określonej drogi biskupiej.
 
Wykonujemy wszystkie -  nawet te najnardziej skomplikowane oraz wysublimowane pierścienie biskupie, dlaczego warto nam powierzyć wykonanie pierścienia?
 
1. Jesteśmy producentem 
2. Tworzymy unikalne dzieła sztuki
3. Wykonane pierścienie są fenomenalnie zaprojektowane, z największymi dbałościami o szczegóły -  a modele indywidualne oraz niepowtarzalne
4. Mamy na koncie kilka wyjątkowo poważnych realizacji
 
Kontakt telefoniczny: 662 968 828

Pierścień biskupi

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX
Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

 

Wyjątkowy pierścień wykonany absolutnie od podstaw w naszej pracowni pierścień biskupi lub papieski w całości ze złota w próbie 585

Cena:

15 900,00 zł

szt.

złoty sygnet patriotyczny męski z orłem

złoty sygnet patriotyczny męski z orłem
złoty sygnet patriotyczny męski z orłem

złoty sygnet męski patriotyczny 

Wykonany w całości ze złota w próbie 585 waga 21,5 g w zależności od rozmiaru.

Cena:

7 460,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl