Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Pierścień rybaka czym tak naprawdę jest pierścień rybaka?

 

Pierścień rybaka to tak zwany sygnet papieża. W zależności od papieża pierścień rybaka przyjmuje różną formę może to być jako kształt owalny o delikatnie ozdobionych prążkach lub w innym kształcie. nikt tak naprawdę nie wie W jaki sposób typuje się kształty Pierścieni rybaka czyli sygnetu papieża. 

 

Pierścień rybaka

 

Pierścień rybaka co on przedstawia?

 

Pierścień rybaka przedstawia scenę Świętego Piotra który zarzuca sieci i łowi ryby. Pierścień rybaka jest symbolem głębokiej wiary oraz przynależności do kościoła katolickiego. A papież nosząc pierścień rybaka jako następca świętego Piotra w pełni się z nauką Świętego Piotra utożsamia. Pierścień rybaka nadawany był już od XIII wieku naszej ery dla papieży. Stosowany jest głównie jako pieczęć papieża do sygnowania Breve . Breve są to dokumenty papieskie oraz sprawy tak zwane mniejszej wagi. pierścień taki służył również do sygnowania oraz stemplowania korespondencji prywatnej, głównie pierścień taki służył jako w pełni pierścień użytkowy do odciskania w laku oraz stemplowania korespondencji.

 

Wokół sceny Świętego Piotra zarzucającego sieci wygrawerowane jest również imię papieża do którego dany pierścień przynależy. do sygnowania wyjątkowo ważnych dokumentów takich jak Listy Apostolskie oraz bóle papież używa okrągłej pieczęci z wizerunkiem Piotra i Pawła.

 

Pierścień rybaka kiedy wręcza się go w papieżowi?

 

Począwszy od papieża Benedykta XVI pierścień rybaka wręcza dziekan kolegium kardynałów podczas mszy inaugurującej pontyfikat. Msza tama miejsce zwykle kilka dni po wyborze nowego papieża. papież Benedykt VI wprowadził nowe zarządzenie w którym sygnet papieski wręcza się przed taką mszą. 

 

Pierścień rybaka z jakich materiałów wykonuje się pierścień?

 

Dawniej pierścienie wykonywane były z mosiądzu ze stali ze złota z niższej lub wyższej próby. A to jak finalnie wykonany był pierścień zależało głównie od papieża od jego usposobienia oraz podejścia do dóbr materialnych oraz metali szlachetnych. i tak na przykład obecny papież Franciszek Nie przyjąłby nigdy w życiu pierścienia wykonanego ze złota. Pierścień rybaka albowiem papieża Franciszka wykonany jest ze srebra oraz złocony. Pierścień Benedykta VI wykonany był ze złota.

wykonywane w naszej firmie pierścień rybaka dostępne są ze srebra lub złocone lub wykonane w całości ze złota.

 

 

 

 

 

 

 

Pierścień rybaka

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX
Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

Sygnety męskie pierścień Biskupi papieski Pius IX

 

Wyjątkowy pierścień wykonany absolutnie od podstaw w naszej pracowni pierścień biskupi lub papieski w całości ze złota w próbie 585

Cena:

15 900,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl