Pektorał czym tak naprawdę jest Pektorał

 

Pektorał

 

Pektorał z łaciny - (łac. crux pectoralis) – pektorał, w naszej religii w Polsce -  to zwykle prosty lub ozdobny krzyż, który stanowi rodzaj relikwiarza, który  noszony jest niezwykle często przez osoby duchowne.

Taki pektorał  zwykle  powinien być bardzo precyzyjnie wykonany.

Pektorał

wykonuje się głównie ze złota lub srebra. Taki Pektorał może przedstawiać scenki rodzajowe - pektorały mogą nieść przekaz, być symbolem pewnych wydarzeń w PARAFII lub być odzwierciedleniem scen Chrześcijańskich.

        Pektorał może być wykonany jako :

  • prosty krzyż z delikatnymi ornamentami i grawerowany,
  • kuty
  • lub bogato zdobiony z kamieniami szlachetnymi takimi jak: rubin, szmaragd, szafir, cytry, opal, topaz..

Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnego podejścia. Nie ma jednoznacznego przepisu  odnośnie materiału jak winien być wykonany

 

Pektorały

 

 

 

pektorały

, jak również konieczności umieszczania w nim relikwii. Wiedza taka w dużej mierze pochodzi z relikwiarzyków noszonych najwcześniej przez osoby duchowne na chrześcijańskim Wschodzie, następnie na Zachodzie. Naczynka różnych kształtów z relikwiami męczenników, dlatego właśnie pektorał stał się znakiem zwycięstwa nad cierpieniem i śmiercią. Od XI w. pektorał noszony był na piersiach przez opatów, biskupów, kardynałów i papieży Od wieku XII prawo kościelne nakazywało nosić pektorał  przez biskupów jako znak wierności Chrystusowi. Zwyczaj zakładania pektorału na czas sprawowania czynności liturgicznych stał się bardzo mocno przestrzeganym i respektowanym obowiązkiem, kiedy to Papież PIUS V po w 1570 r. - nakazał biskupom obowiązkowo nosić pektorał podczas Mszy Świętej.

 

Zwyczajowo Pektorał zawieszano na szyi na sznurze, w Polsce natomiast – na łańcuchu (zezwolenie LEONA Xz 1519 r.). W wieku XVII upowszechniło się noszenie krzyża przez biskupów na co dzień, także poza liturgią. Obecnie Ceremoniał biskupi przewiduje umieszczanie go pod ornatem. Na Mszę świętą biskup może, wedle uznania, założyć krzyż - pektorał na ornat.

 

Pektorał -  jakie pektorały wykonujemy?

 

W firmie fabrykabizuterii.com reprezentujemy nowoczesne podejście do biżuterii. Produkujemy od podstaw pektorały oraz pierścienie dla biskupów - zobacz  Pierścień biskupi - dla nas nasza praca to pasja, a jedynie wyroby wykonywane z pasji oraz z sercem mogą prawdziwie zachwycać. Innym rodzajem wyjątkowej biżuterii jest family crest rings Pektorały które wykonujemy to tak naprawdę prototypy - staramy się by wykonane pektorały były niepowtarzalne. Pektorał to nie jest taki zwykły krzyżyk tylko naprawdę bardzo wysublimowany wyrób z zakresu męska biżuteria

 

Od wielu lat świadczymy usługi jubilerskie na najwyższym poziomie, produkujemy w Polsce a ostatnio naszą pasją oraz chlebem powszednim stało się projektowanie biżuterii

 

Jak wykonujemy pektorały?

 

1. Po pierwsze wywiad -  czyli rozmowa w sprawie pektorału - jego charakterystyka

2. Materiał -  rodzaj materiału szlachetnego z którego ma został wykonany pektorał -  typowo srebro lub złoto. A jeżeli złoto, to białe złoto, klasyczne żółte złoto lub różowe.

3. Oprawa kamieni -  zdarzają się pektorały bogato zdobione -  z kamieniami szlachetnymi, pół szlachetnymi, z bursztnem również.

4. Pektorał  -  scenki rodzajowe. Dość spersonalizowane są pektorały z wygrawerowanymi wgłąb scenkami rodzajowymi.

5. Projekt : po uzgodnieniu szczegółów - przystępujemy do wykonania projektu pektorału oraz jego wizualizacji. Wtedy właśnie najprościej jest wprowadzić jakieś zmiany. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów oraz w odpowiedni sposób na nie reagujemy.

6. Po zaakceptowaniu projektu  -  przystępujemy do wykonania pektorału - w pierwszej kolejności wykonujemy szkielet krzyża, według ustaleń / formy oraz kształtu.

7. Po wykonaniu pracy grawerujemy scenki rodzajowe, motywy ozdobne, oprawiamy kamienie, mocujemy uchwyt do zawieszenia.

8. Finalne wykończenie -  bez finalnego polerowania, cyzelowania i odpowiedniego oszlifowania żaden pektorał nie będzie zachwycał. Dopiero odpowiednie zabiegi upiększajace sprawią, że pektorał będzie fenomenalnie się prezentował  -  jak na jubilerskie dzieło sztuki przystało.

9. Cena pektorału - Staramy się aby ceny wykonanego pektorał były możliwie atrakcyjne W tym celu również prowadzimy skup złota Szczecin po to aby zdobywać złoto z rynku wtórnego w atrakcyjnych cenach, Dzięki czemu możemy wykonywać pektorał za bardzo rozsądne pieniądze. Jubilerzy z Włoch doceniają nasz kunszt

10. W ofercie oprócz pektorałów, biżuterii sakralnej, biżuterii ślubnej obrączki Szczecin oferujemy również sygnety męskie

Pektorał Pektorały na Zamówienie

Pektorał krzyż Biskupa z kamieniami

Pektorał krzyż Biskupa z kamieniami
Pektorał krzyż Biskupa z kamieniami

Pektorał z kamieniami krzyż dla biskupa. Wyjątkowo wykonany pektorał z kamieniami. 

Cena:

11 200,00 zł

szt.

Pektorał dla biskupa Srebrny Krzyż lapis-lazuli

Pektorał dla biskupa Srebrny Krzyż lapis-lazuli
Pektorał dla biskupa Srebrny Krzyż lapis-lazuli

Pektorał ze srebra z lapisem lazuli

Niesamowicie wykonany pektorał ze srebra w w który zostały oprawione lapisy lazuli. Pektorał został wykonany naprawdę designersko. 

Pektorał - tradycyjny krzyż w nowoczesnym wydaniu

Pektorał ten został grawerowany z monolitycznego i jednego dużego kawałka srebra. Na zewnętrznej stronie został wykonany bardzo gustowny ornament ozdobny. Środek pektorał wypełniają szlifowane lapis lazuli.

Cena:

6 200,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl